מדידת מצב ניקיון מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות מסחריות על גגות

Updated: Jun 24, 2021

השפעה של אבק ולכלוך מצטברת לכדי פגיעה של 20% ויותר בתפוקה תוך מספר שבועות באזור אגן הים התיכון, אשר חשוף לאבק ממדבריות מזרח תיכון וצפון אפריקה. בנוסף, בסביבות עירוניות פגיעה דרמטית אף יותר נובעת מכמות גבוהה של אבק ופיח. ניקוי ידני או אוטומטי נדרש על מנת להביא ביצועים של מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות לערכים אופטימליים. אמצעים ותדירות הניקוי כמובן משתנים מאוד בין מערכות, כאשר כדאיות ניקיון נקבעת לפי גודל מערכת, תעריף חשמל וגורמים מקומיים.

יחד עם זאת, עד עתה תזמון הניקיונות והיעילות שלהם היה עניין של ניחוש מושכל. יכולת מדידת רמת הניקיון היא פתרון ייחודי במסגרת פלטפורמת הניהול של סולטל והיא כלי ניבוי תחזוקתי להתאמת לוח זמנים של שטיפות עבור מערכות סולאריות על גבי גגות, כמו גם לאופטימיזציה של אספקטים אחרים בתחזוקה סולארית.

המחשת מדידה של ניקיון מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות מסחריות - יכולת מדידה מדויקת של השפעת אבק ולכלוך על ביצועי מערכת סולארית ללא התקנת סנסורים של מזג אוויר, וזאת תוך שימוש בטכנולוגית IoT תעשייתית ייחודית בשילוב עם בינה מלאכותית. בתרשים לעיל ניתן לראות השוואה של מדידת מערכת סולארית עם אמצעי ניקוי אוטומטי (פועל כל יום), מערכות המנוקות לעיתים קרובות (מנוקה מדיי 2-3 שבועות) ומערכת סולארית המנוקה לעיתים נדירות (פעם בעונה).


אינטגרטורים, חברות תחזוקה סולארית, בעלי אחזקות סולאריות מסחריות ורשויות מקומיות - מעוניינים להוריד עלויות תפעול, לשפר תהליכי תחזוקה ו/או לפקח ביעילות על התחזוקה הסולארית? מלאו פרטי קשר או בצעו רישום מערכות ונחזור אליכם בהקדם.

190 views0 comments