מדידת מצב ניקיון מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות מסחריות על גגות

Updated: 4 days ago

השפעה של אבק ולכלוך מצטברת לכדי פגיעה של 20% ויותר בתפוקה תוך מספר שבועות באזור אגן הים התיכון, אשר חשוף לאבק ממדבריות מזרח תיכון וצפון אפריקה. בנוסף, בסביבות עירוניות פגיעה דרמטית אף יותר נובעת מכמות גבוהה של אבק ופיח. ניקוי ידני או אוטומטי נדרש על מנת להביא ביצועים של מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות לערכים אופטימליים. אמצעים ותדירות הניקוי כמובן משתנים מאוד בין מערכות, כאשר כדאיות ניקיון נקבעת לפי גודל מערכת, תעריף חשמל וגורמים מקומיים.

יחד עם זאת, עד עתה תזמון הניקיונות והיעילות שלהם היה עניין של ניחוש מושכל. יכולת מדידת רמת הניקיון היא פתרון ייחודי במסגרת פלטפורמת הניהול של סולטל והיא כלי ניבוי תחזוקתי להתאמת לוח זמנים של שטיפות עבור מערכות סולאריות על גבי גגות, כמו גם לאופטימיזציה של אספקטים אחרים בתחזוקה סולארית.

המחשת מדידה של ניקיון מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות מסחריות - יכולת מדידה מדויקת של השפעת אבק ולכלוך על ביצועי מערכת סולארית ללא התקנת סנסורים של מזג אוויר, וזאת תוך שימוש בטכנולוגית IoT תעשייתית ייחודית בשילוב עם בינה מלאכותית. בתרשים לעיל ניתן לראות השוואה של מדידת מערכת סולארית עם אמצעי ניקוי אוטומטי (פועל כל יום), מערכות המנוקות לעיתים קרובות (מנוקה מדיי 2-3 שבועות) ומערכת סולארית המנוקה לעיתים נדירות (פעם בעונה).


מתקיני מערכות סולאריות, ספקי אנרגיה וספקי שירות ניהול נכסים - מעוניינים לדעת עוד אודות טכנולוגיה מתקדמת לניתוח כמותי של ביצועי מערכות סולאריות ללא צורך בהתקנת חומרה כדי לתזמן את שטיפת המערכות? מלאו פרטים לקבלת הדגמה ונחזור אליכם בהקדם.

221 views0 comments