מדינת קליפורניה תחייב כל בית בהתקנת מערכת אנרגיה פוטו-וולטאית

Updated: Jun 29


בתשיעי במאי השנה, מדינת קליפורניה, שידועה כחלוצה בתחום האנרגיות המתחדשות, הפכה למדינה הראשונה בעולם שתדרוש כל בית בהתקנת מערכת אנרגיה פוטו-וולטאית. התקנות החדשות תיכנסנה לתוקף בשנת 2020. מדובר בהרחבה מהותית למדיניות מקומית של מספר ערים בקליפורניה שכבר כעת דורשים מבניינים חדשים מסוימים הוספת אנרגיה סולארית.


המשמעות של התקנות החדשות נידונה בשבועות האחרונים בכל העולם ויש בדיון הזה נקודות מעניינות שעולות כן מצד המתנגדים למהלך וכן מצד המצדדים בו. ראשית, מדובר בהליך שיחל רק בעוד כמעט שנתיים, כך שתיתכן דחייה ביישום ואולי אפילו ביטול. כמו כן, נכון לעכשיו רק מדינת קליפורניה מבין כל המדינות של ארצות הברית מבצעת את המהלך, וכלל לא בטוח אם זו תחילת מגמה או מקרה יוצא דופן. לכולם ברור כי חובת התקנת מערכות אנרגיה פוטו-וולטאית יעלו את מחירי הבניה לבתים חדשים, אם כי מחיר המערכות הפוטו-וולטאיות כבר הרבה פחות משמעותי ממה שהיה פעם - מדובר באלפי דולרים בודדים לבית.


על פי ניתוחים כלכליים, חובת הוספת מערכת אנרגיה פוטו-וולטאית לבתים תגדיל את מכירות המערכות בתחום הביתי בקליפורניה בכ-20% לפי תחזית אחת וב-44% לפי תחזית אחרת, ולכן ככל הנראה נראה גם עלייה מסויימת במחירי התקנה של מערכות פוטו-וולטאיות ביתיות כפועל יוצא מהגדלת הביקוש. בנוסף, התקנה תחייב למעשה יותר ויותר בעלי בתים להיות גם בעלי מתקני ייצור אנרגיה יחד עם האחריות הטמונה בתפעול ותחזוקה של מתקן כזה - חובה שתצריך את בעל הבית והמתקן ללמוד לנטר ולתחזק את המערכת בעצמו, להטמיע פתרונות אוטומציה חדשניים או לחלופין לשלם עלויות לא מבוטלות לגורם שלישי על ניטור ותחזוקה תקופתית. לבסוף, עדיין לא ברור מה תהיה התועלת הכלכלית של המתקנים הביתיים בעוד שנתיים - בקרוב כל הבתים הקליפורניה יחויבו לעבוד לפי שיטת התעו"ז (תעריף לפי עומס מערכת וזמן), מה שמרמז כי המערכות החדשות יהיו מכוונות לשיטת מונה נטו.


מתקיני מערכות סולאריות, ספקי אנרגיה וספקי שירות ניהול נכסים - מעוניינים לדעת עוד אודות טכנולוגיה מתקדמת לניתוח כמותי של ביצועי מערכות סולאריות ללא צורך בהתקנת חומרה? מלאו פרטים לקבלת הדגמה ונחזור אליכם בהקדם.

20 views0 comments