שני מיליון מערכות סולאריות בארה"ב

Updated: Jul 3

בחודשים האחרונים ארה"ב עברה את רף 2 מיליון מערכות סולאריות. ארה"ב אם כן היא ככל הנראה על המסלול המהיר להיות המדינה המובילה באנרגיה סולארית מבוזרת, כאשר כבר כעת היא רק מעט אחרי אוסטרליה שבה יש כבר 2.13 מיליון מערכות חשמל סולאריות. מדינות אחרות גם כן מתקינות בקצב מהיר, כך גרמניה עם יותר מ1.7 מיליון מערכות, הממלכה המאוחדת עם קרוב למיליון מערכות ואיטליה עם מעל 730 אלף מערכות. המספר הכולל של מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות בעולם - כמעט 10 מיליון, עם נפח כולל של מעל 600 ג'יגה וואט.

וכמה בישראל? ובכן, בשנה האחרונה קצב ההתקנות עלה בצורה דרמטית ולפי הודעת רשות החשמל ביוני היו בישראל כבר מעל 13,000 מערכות חשמל פוטו-וולטאיות - רבן מערכות פוטו-וולטאיות עסקיות על גגות, אך גם כמה אלפי מערכות ביתיות ועשרות רבות של שדות סולאריים, שגודלם נע בין מגה וואטים בודדים לכמעט 100 מגה וואט לשדה הגדול ביותר במדינה.


מתקיני מערכות סולאריות, ספקי אנרגיה וספקי שירות ניהול נכסים - מעוניינים לדעת עוד אודות טכנולוגיה מתקדמת לניתוח כמותי של ביצועי מערכות סולאריות ללא צורך בהתקנת חומרה? מלאו פרטים לקבלת הדגמה ונחזור אליכם בהקדם.

22 views0 comments